Tikšanās ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā

Šā gada 21.februārī Rīgas 54.vidusskolā notika skolēnu un skolotāju tikšanās ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā Anniku Jagander. Kopā ar vēstnieces kundzi skolā ieradās arī viņas vietniece, pirmā sekretāre Karin Ahnfelt, vēstniecības darbiniece, projektu koordinatore Tatjana Mozžuhina un studente Oksana Jakimenko, kas mācās Zviedrijā.

Pirms skolas apmeklēšanas pie mums tika atvesta fotoizstāde ,,Dzīves puzle”, kas stāsta par dzīvi Zviedrijā šodien.

Skolēniem tika parādītas divas prezentācijas par valsti.

Vēstnieces kundze pastāstīja par izmaiņām Zviedrijas sabiedrībā, par valodu daudzveidību, par dažādu tautību pārstāvjiem un viņu kopienām valstī.

Vēstnieces vietniece stāstīja par dažādām iespējām atrast darbu Zviedrijā, lai varētu apvienot mācības šajā valstī, kas ir par brīvu un iespējām apmaksāt dzīvokli un iztiku.

Vēstniecības darbiniece pastāstīja par dažādiem projektiem, kuros iesaistās jaunieši. Studente Oksana pastāstīja par studijām un studentu dzīvi Zviedrijā.

Tika novadīts neliels konkurss, kura uzvarētāja kļuva 12.klases skolniece J.Kima.

Tikšanās noslēgumā skolēni varēja uzdot jautājumus. Šī bija laba iespēja pārbaudīt savas klausīšanās un runāšanas iemaņas un prasmes. Visaktīvākie bija 12.klases skolēni J.Jahvarova, K.Zacepins un 10.klases skolniece A.Sirotkina.

 

Skolas PKK I.Vorobjova