Apsveicam folkloras kopu “Birjuļki” ar jubileju

Folkloras kopā „Birjuļki” nodarbojas Rīgas 54.vidusskolas audzēkņi no 1. līdz 12. klasei.

Nodarbībās jaunie folkloristi iepazīst krievu gadskārtu ritējumu un tradīcijas, dziedot tuvojošos svētku raksturīgās dziesmas, ejot rotaļās, dejojot dejas, minot mīklas, veidojot no māla, zīmējot un sarunājoties ar skolotāju. Līdz ar krievu tradīcijām skolotāja Olga Dergunova iepazīstina bērnus ar latviešu gadskārtu svētkiem un to svinēšanas tradīcijām. Bērni labprāt dzied latviešu tautas dziesmas, iet rotaļās, dejo un  rezultātā bez bailēm un ar prieku piedalās dažādos kultūras pasākumos kopā ar latviešu bērniem.

Folkloras kopas “Birjuļki” dalībnieki aktīvi piedalās dažādos ar tradicionālo kultūru saistītajos konkursos, kuros ir sasnieguši augstus rezultātus.

Kopa ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniece, aktīvi piedalās Bērnu un jauniešu folkloras festivālā „Pulkā eimu, pulkā teku”, ikgadēji piedalās projekta “Tatjanas diena – krievu kultūras un izglītības svētki Latvijā” pasākumos. Folkloras kopa regulāri piedalās Rīgas pilsētas bērnu folkloras kolektīvu aktivitātēs un skatēs. Kopa ir arī dažādu Starptautisko konkursu un festivālu laureāte. Folkloras kopas “Birjuļki” dalībnieki apceļoja bisu Latviju, kā arī bija Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā, Svetlogorskā, Minskā, Pertozavodskā, Tallinā, Krakovā.

Kopa vienmēr piedalās visos skolā rīkotajos pasākumos.

Stāstot par savu dalību folkloras kopā, bērni kā galveno motivāciju min prieka sajūtu, darbojoties kopā, kā arī lepnumu par sevi, saviem draugiem, skolu ,pilsētu un valsti. Bērni un jaunieši, kas ilgstoši darbojas folkloras kopā, pārzina krievu un latviešu tautas tradīcijas, iegūst bagāto pieredzi tradīciju daudzveidībā un izkopj mīlestību pret zemi, kurā dzīvo!

Un šī gada 3.maijā par godu folkloras kopas “Birjuļki” 10.gdu jubilejai tika rīkot burvīgs pasākums.

Vel reiz apsveicam folkloras kopu “Birjuļki” ar jubileju!