Runas konkurss „Mana dzīvā tautasdziesma” KP „Ziemeļblāzma”

bilde

  Rudenī tika izsludināts skatuves runas mākslas konkurss “Mana dzīvā tautasdziesma” mazākumtautību skolās, ko rīkoja Latviešu biedrību savienība. Interesi par to skolā izrādīja latviešu valodas skolotāja Marija Čerepenko.

   Konkursa mērķis – palielināt mazākumtautību skolu audzēkņos interesi par latviešu mutvārdu kultūru – latviešu tautas tautasdziesmām, kas saglabājušās no paaudzes paaudzē un nonākušas līdz mūsdienām. Latviešu tautas folkloras mantojuma krājējs un saglabātājs bija Krišjānis Barons.

  Mūsu skola piedalījās visās 3 konkursa kārtās. 2 kārtas notika skolā, bet 3. (noslēguma) kārta notika KP „Ziemeļblāzma” 2016.gada 23.aprīlī. Konkursā savas runas prasmes no mūsu skolas parādīja 4 skolnieces (konkursā piedalījās 96 dalībnieki), skandējot latviešu tautasdziesmas:

  Violeta Nikolajenko (11.kl.), Elīna Diāna Zaiceva (7.a kl.), Milāna Maksimova un Marta Akermane (4.b kl.). Viņas saņēma pateicības par teicamu sniegumu runas mākslas konkursā.

  Pēc konkursa notika ekskursija uz Burtnieku māju, kur dzīvoja KR. Barons, kopā ar Kr.Barona muzeja darbinieci. Skolēni varēja iepazīties arī ar folkloras grāmatu izstādi Rīgas pilsētas bibliotēkas Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkā. Konkursa dalībniekus izklaidēja rotaļas kopā ar folkloras kopu „Rija”.

  Noslēguma pasākumā uzstājās kokļu ansamblis un tika pasniegtas balvas. Pateicību par skolēnu teicamu sagatavošanu konkursam un konkursa organizēšanu skolā saņēma latviešu valodas skolotāja Marija Čerepenko. Pateicība arī latviešu valodas skolotājām O. Kazlauskai un M. Uldrihai par bērnu sagatavošanu konkursam.

  Lai pietiek spara un enerģijas iesaistīties ārpusskolas pasākumos arī turpmāk, tā papildinot zināšanu līmeni saviem audzēkņiem – skatīties tālāk un izpausties, izmantojot vārda spēku.

  Domāju, ka prieks par paveikto bija gan skolēniem, gan skolotājiem. Skolēnus noteikti tas motivēs papildināt savas sarunvalodas iespējas.

   Fotogrāfijas skatīt sadaļā „Fotogalerijā”.

Latviešu valodas skolotāja M.Čerepenko