rus lv
Uzdevumi.lv
Sociālie tīkli
Noderīgas saites
Ziņu arhīvs

Jauniešu garantijas uzņemšana 2017./2018. mācību gadā

 

marija

Kā iegūt jaunu profesiju gada laikā?

   Veido savas dzīves plānu ar Jauniešu garantiju! Ja esi 17 līdz 29 gadus vecs, izvēlies kādu no darba tirgū pieprasītām profesijām, piesakies profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā! Saņem stipendiju līdz 115 eiro mēnesī, apmaksātu dienesta viesnīcu un praksi pie darba devēja.

   Izvēlies kādu no piedāvātajām profesijām un seko norādītajai saitei, kur atradīsi sīkāku informāciju par profesiju un kontaktus profesionālās izglītības iestādē, lai iesniegtu dokumentus. Mācības Jauniešu garantijas izglītības programmās sāksies 2017. gada 1. septembrī.

Papildu jautājumu gadījumā sazinies ar Profesionālās izglītības projektu departamenta darbiniekiem, tālrunis: 67854770.

Sīkāka informācija:  http://www.niid.lv/JGprofesijas

 

Skolā viesojas Sarkanā Krusta medicīnas koledža

19. oktobrī skolā viesojās Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas (RSU SKMK) pārstāves. 8., 10., 11. un 12. klašu skolēni iepazinās ar izglītības iestādes studiju programmām, kā arī veica injekciju. Roku izmēģināja vairāki skolēni, arī klātesošie skolotāji. Izrādās, tas nemaz nav tik viegli, kā izskatās no malas. Dažas vidusskolnieces izteica vēlmi savu karjeru saistīt ar medicīnu.

 sarkanais krusts 049sarkanais krusts 061IMG_5753IMG_5749sarkanais krusts 064sarkanais krusts 065sarkanais krusts 070sarkanais krusts 074sarkanais krusts 091sarkanais krusts 082sarkanais krusts 079sarkanais krusts 077

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ēnu dienas skolā 2017

   Februāra pēdējās dienās skolā notika Ēnu dienas. Šoreiz skolēniem tika piedāvāts ēnot šādas profesijas: pavārs, friziere, medmāsa, direktore, lietvede un skolotāji pēc skolēnu izvēles. Skolēni ēnot izvēlējās sporta skolotājus. Ēnot profesijas pieteicās 17 skolēni.

   Nedēļas beigās ēnotāji tikās ar V.Sirotkinu un apsprieda Ēnu dienas notikumus. Skolēni aizpildīja anketu un pozitīvi atsaucās par Ēnu dienu Rīgas 54. vidusskolā.

 

11.18

 

Izstāde “Skola”

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

2017. gada 15.februārī – ĒNU diena

Rītdienu veido šodienas lēmumi

Ēnotāji reģistrējas: līdz 09.02.2017.

Ēnotāju pieteikšanās uz vakancēm:

02.02.-05.02.

nejaušais ēnotājs: 09.02.-11.02.

Ēnu devēji apstiprina pieteikumus:

06.02.-08.02.  (šajā laikā uz vakancēm NEVAR pieteikties)

    Ēnotājam ir iespēja pieteikties vienlaicīgi tikai uz 1 vakanci. Ja to noraida vai Ēnu devējs neapstiprina konkrētā periodā, skolēnam atveras jauna iespēja pieteikties vakancēm. Katru reizi var pieteikties tikai uz 1 vakanci, līdz ar to izvēle jāveic rūpīgi. Pirms tam iesakām iepazīties ar plašo vakanču piedāvājumu un atzīmēt pie favorītiem tās vakances, kas interesē visvairāk un tad izvēlēties 1 vakanci, kurai pieteikties un sniegt pārdomātu motivāciju.

Ja pieteikums uz interesējošo vakanci tiek apstiprināts, lūdzu, gaidiet tālākas instrukcijas no Ēnu devēja par Ēnu dienas norisi.

Ja pieteikums tiek noraidīts, piesakies uz jaunu vakanci. Nav ierobežots skaits, cik daudz reizes var pieteikties uz vakancēm, ja pieteikumi tiek noraidīti.

 Sīkāka informācija pie PKK konsultanta M. Čerepenko

un mājas lapā:

http://enudiena.lv/informacija/enotaji/

http://enudiena.lv/vakances

 

Neformālās apmācībās „Kā atrast ideālo darbu?””

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

 

Konkurss-festivāls “Mēs Latvijai”

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

 

Piesakies vidusskolēnu Projektu vadības čempionātam 2016. 

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

Ēnu diena  Rīgas 54. vidusskolā

ena

   Lai veicinātu skolēnos karjeras izvēles un sadarbības prasmes, š. g. 12. aprīlī skolā notika Ēnu diena 7. -11. klašu skolēniem.  Nedēļu pirms Ēnu dienas skolēni  iepazinās ar Ēnu dienas norisi skolā, notika skolēnu pieteikšanās, aizpildot pieteikuma veidlapu, kā arī skolēni gatavoja jautājumus Ēnu dienai.

   12.aprīlī skolēni norādītajā laikā ieradās pie izvēlētā Ēnu devēja. Skolēni Ēnu dienas laikā veica uzdevumus, piemēram, vēroja, intervēja u.tml. ēnu dienas beigās ēnotāji aizpildīja Ēnu dienas atspoguļojuma lapu, lai novērtētu ieguvumus un apkopoto informāciju.

   Nākamajā dienā notika stunda veltīta Ēnu dienas norises analīzei. Tika izvērtēts Ēnu dienas lietderīgums, skolēni  aktīvi dalījās pieredzē, stāstīja par saviem ieguvumiem. Skolēni izteica vēlmi arī turpmāk piedalīties Ēnu dienā.

   Skolēnos Ēnu diena radīja interesi un priekšstatu par profesijām skolā, paplašināja skolēnu redzesloku un izpratni par nepieciešamajām iemaņām un prasmēm, demonstrēja saistību starp izglītību un karjeru, lai rosinātu skolēnus ar motivētāku attieksmi pievērsties mācībām, kā arī skolēni iepazinās ar piedāvāto profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu sagatavoties darba tirgum.

Sīkāka informācija par Ēnu dienu skolā apskatāma prezentācijā „Ēnu diena Rīgas 54. vidusskolā”.

 

Afiša. 

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

Uzņēmumu Atvērto durvju nedēļa.

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

 

Raksti eseju un brauc uz Eiropas Parlamentu Briselē!

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte rīko Atvērto durvju dienas

It appears you don’t have Adobe Reader or PDF support in this web browser. Click here to download the PDF.

“Kā izvēlēties man piemērotāko profesiju”

Izstādes “SKOLA 2016” ietvaros Kalba.Lv piedāvā skolēniem ļoti vērtīgu praktisku semināru “Kā izvēlēties man piemērotāko profesiju”. Semināru vadīs Kalba.Lv dibinātājs un profesionāls karjeras konsultants no Lietuvas.

 Semināra laikā skolēni tiks iepazīstināti ar galvenajiem aspektiem, kas nosaka pareizu profesijas izvēli. Tas būs aktuāls 9.-12. klašu skolēniem, taču laipni gaidīs arī vecākus.

 Norises vieta: Izstāžu centrs Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8

Norises laiks: Sestdien, 27. februārī, plkst. 15:00

Norisināsies valoda – angļu.

Semināra apmeklējums iekļauts ieejas izstādē biļetes cenā.

 IZLOZE! Visu 3 izstādes dienu garumā norisināsies loterija, kurā varēs laimēt profesionālu karjeras konsultāciju. Katru dienu izlozēs 1 uzvarētāju.

 Papildus sniegs šādus seminārus:      

Sestdien, plkst. 14:00

 “Augstākā izglītība ārzemēs – finanses, iespējas un stereotipi”

Prezentācija paredzēta jauniešiem, kuri plāno iestāties bakalaura vai maģistrantūras programmās ārzemēs jau 2016. gadā. Iepazīstināsim ar programmu daudzveidību ārvalstu universitātēs, kliedēsim stereotipus par studiju un dzīvošanas izmaksām, kā arī atbildēsim uz jautājumiem par studiju kredīta un stipendiju pieejamību dažādās valstīs.

Svētdien, plkst. 13:00

“Augstākā izglītība ārzemēs – kā izdarīt pareizo izvēli un sagatavoties studijām”

Prezentācija īpaši paredzēta skolēniem, kuri vēl tikai sāk aizdomāties par profesijas izvēli un augstāko izglītību, kā arī viņu vecākiem, skolotājiem un karjeras konsultantiem. Dažas no tēmām, par kurām stāstīsim: izglītības ārzemēs sniegtās priekšrocības, mācībām un dzīvošanai ārzemēs nepieciešamie finanšu resursi, kā veiksmīgi sagatavoties studijām universitātē vēl mācoties vidusskolā. 

Vairāk informācijas par izstādi un semināriem varat saņemt, rakstot uz studies@kalba.lv vai zvanot pa tālruņiem 25677720 vai 25638009.

 Kalba.Lv komanda

Mob. 00 371 26497876

Mob. 00 371 25677720

natalija@kalba.lv

www.kalba.lv

seko

SEKO studentam 2016

Rīgas Tehniskā universitāte aicina vidusskolēnus iepazīt studentu dzīvi un pieteikties dalībai projektā Seko studentam 2016.

Projekts  Seko studentam norisināsies skolēnu pavasara brīvlaikā – no 14. līdz 18. martam visās deviņās RTU fakultātēs.

Projekta laikā vidusskolēni var izvēlēties sev interesējošu RTU fakultāti un studiju programmu un,sekojot kādam studentam, uzzināt vairāk par studiju norisi. Vienu dienu skolēniem ir iespēja izbaudīt īstu studentu dzīvi – kopā ar studentiem apmeklēt lekcijas, laboratorijas darbus, seminārus, doties uz bibliotēku, varbūt pat uz sporta zāli, kora vai deju kolektīva mēģinājumu.

Dalībai projektā Seko studentam var pieteikties līdz 6. martam (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu projekta mājaslapā sekostudentam.rtu.lv

RTU Atvērto durvju diena norisināsies  9. aprīlī Ķīpsalā. Vairāk informācijas RTU mājaslapā www.rtu.lv.

 

Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa jau 9. gadu no 11.-15. aprīlim

Vēlējāmies informēt ka arī šogad vairāk kā 50 uzņēmumi atvērs durvis, lai iepazīstinātu sevi studentiem un skolēniem. Ekskursiju laikā būs iespēja iepazīties ar profesiju aizkulisēm, kā arī uzzināt par prakses un vasaras darba iespējām.

 Mācību iestādēm kā katru gadu būs iespēja pieteikt ekskursijām arī klašu grupas.

 Jau dalību ir apstiprinājuši uzņēmumi kā: Latvenergo, Statoil Fuel & Retail, Drogas, Cabot, Rīgas Siltums, Severstal, PWC, Ventspils nafta termināls, Lattelecom un daudzi citi.

 Pieteikšanās sākot no 21. marta. Par ekskursiju laikiem un to norisi plašāk informēsim nākamajās e-pasta ziņās.

 

 

Izstāde vecāko klašu skolēniem „Izglītība 2016”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvalde 2016.gada februārī rīko izstādi vecāko klašu skolēniem „Izglītība 2016”. 

Izstādes mērķis ir palīdzēt jauniešiem izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām.

Aicinām  skolas vecāko klašu skolēnus  aktīvi piedalīties pasākumā „Izglītība 2016”!

Jauniešiem būs iespēja iepazīties ar piedāvātajām studiju programmām un nosacījumiem studiju uzsākšanai.

olga2